Szef to powołanie Inspirujący Lider zmiany

170.00 (zw. z VAT)

Wybierz dogodny dla Ciebie termin szkolenia i zapisz się !

SKU: 2302_zycie_manager_etyka Kategoria: Tag:

Opis szkolenia:

Chcesz być ekspertem w dziedzinie przywództwa i zarządzania zmianą? Ludzie doceniają dobrych Liderów, to za nimi idą i budują wspólnie nową rzeczywistość.
Zależy Ci na byciu prawdziwym Liderem? Masz przed sobą nowe wyzwania? Chcesz przeprowadzić swoją firmę, zespół przez zmianę? To dobry moment aby zgłębić tajniki wiedzy dotyczące procesu wprowadzania zmian i poznać szczegóły każdego etapu!
Zmiana towarzyszy każdemu, zarówno w życiu prywatnym jak i biznesowym, jeżeli chcesz nią zarządzać ten warsztat jest dla Ciebie.

Szkolenie składa się z czterech 2-godzinnych bloków ułożonych w nieprzypadkowej kolejności. Każdy z nich stanowi wsparcie w rozwoju ale również buduje podstawy dla kolejnych. Tak aby Twój czas zainwestowany w szkolenie był wykorzystany jak najbardziej efektywnie.

Tematyka poszczególnych bloków:

BLOK I: Wprowadzanie zmian w każdych okolicznościach
ZMIANA – wprowadzenie

Jak sprawić aby zmiana została uznana za ważna i pilną w organizacji? Jak dobrać zespół pod kątem kluczowych kompetencji potrzebnych do wdrożenia zmiany?

BLOK II: Wprowadzanie zmian w każdych okolicznościach.
ZMIANA – wizja i komunikacja nowej rzeczywistości.

Jak pokazać korzyści z wprowadzanej zmiany? Jak efektywnie zakomunikować zmianę czyli jak zbudować plan komunikacji i jakie narzędzia wybrać?

BLOK III: Wprowadzanie zmian w każdych okolicznościach
ZMIANA – mobilizacja zespołu do działania

Jak radzić sobie z pojawiającymi się barierami podczas wprowadzania zmiany? Jak planować działania dążące do wdrożenia zmiany?

BLOK IV: Wprowadzanie zmian w każdych okolicznościach
ZMIANA – utrwalenie nowych nawyków

Jak pokazywać korzyści ze zmiany i jak planować szybkie zwycięstwa? Jak zarządzać kulturą organizacji „po zmianie” i jakie nowe nawyki pielęgnować?

Co zyskujesz?
  • Dostrzeżesz szerszy kontekst zmiany co umożliwi zidentyfikowanie obszarów, w których konieczne jest podjęcie działań na rzecz zmiany
  • Poznasz szeroką paletę narzędzi podczas warsztatu co umożliwi wybór działań, które pozwolą na odniesienie sukcesu w każdym z ośmiu rozpatrywanych obszarów i uniknięcie błędów związanych z pominięciem ważnego elementu zmiany.
  • Otrzymasz swój własny zestaw narzędzi podczas każdego z ośmiu kroków, który przyczyni się do efektywnego wprowadzenia każdej zmiany.
Podczas warsztatów nauczysz się:
  • Jak sprawić aby zmiana została uznana w firmie za ważną i pilną?
  • Czym różni się wizja od misji, jakie są ich elementy i jak je wykorzystać w praktyce?
  • Jakie bariery mogą stanąć na drodze do wprowadzenia zmian i jak się do nich przygotować?
  • Jak pokazać korzyści ze zmiany? Jak planować szybkie zwycięstwa i dlaczego mają one strategiczne znaczenie dla naszej zmiany?

Informacje dodatkowe

Forma

Live training

Trener

Małgorzata Lektarska

Język

polski

Certyfikat

tak

Czas trwania

2 godziny

Zamawiający

Indywidualne